Konut Sigortası neleri kapsar?

TeminatlarNeleri Kapsar?
YangınYangın, yıldırım ya da infilak sonucu ortaya çıkabilecek zararlar.
HırsızlıkHırsızlık ya da hırsızlığa teşebbüs sonucu evdeki eşyalarda oluşabilecek hasarlar ile kapkaç sonucu konut dışındayken de meydana gelebilecek kapkaç hasarları.
Kısmi Hasar teminatıEvinizde oluşan bir hasar sonucunda, hasar öncesi durum ile tamir edilen kısım arasında ortaya çıkabilecek renk veya desen farklılıklarının; örneğin fayans değişimi gerektiğinde, mevcut fayans ile aynı renk/desen fayans bulunamadığında, ilgili yerdeki tüm fayans değişiminin, belirlenen limitler dahilinde karşılanması.
Binaya Bağlı Sabit KıymetlerKombi, klima, güvenlik ve alarm tesisatı vb. için harici bir sebepten ileri gelen fiziki hasar ve zararlar.
Sel/Su BaskınıSel ya da su baskını sonucu oluşabilecek zararlar.
DepremDeprem ve depreme bağlı oluşabilecek hasarlar (Bina Teminatı için DASK olması şarttır).
Ev CihazlarıTV, buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinası vb. için harici bir sebepten ileri gelen fiziki hasar ve zararlar (Şarj ve bataryalara gelecek zararlar, 10 yıldan daha yaşlı cihazlara gelecek zararlar ile üretici veya satıcı garantisi altındaki hasar ve arızalar hariç).
Ferdi KazaEvinizde ya da dışarıda sizin ve aile fertlerinizin başına gelebilecek tüm kazalar.
Kara Taşıtları ÇarpmasıKara taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar.
Hava Taşıtları ÇarpmasıHava taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar.
Deniz Taşıtları ÇarpmasıDeniz taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar.
FırtınaFırtınadan kaynaklı konutta oluşabilecek hasarlar.
Kar AğırlığıÇatınızda biriken karın ağırlığından kaynaklanan hasarlar.
Şahıs SorumlulukSiz ve daimi olarak birlikte yaşadığınız aile bireylerizin 3. şahıslara ya da onlara ait mallara kazayla verdiği maddi ve bedensel zararlar.
Cam KırılmasıKapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak hasarlar.
Dahili SuSu borularının patlaması, taşması, sızması, tıkanması gibi tesisat sorunları, şebeke arızalarının ve her türlü su baskınının neden olduğu hasarlar.
DoluDolu yağışı sebebiyle evinize ve eşyalarınıza gelebilecek zararlar.
Yer KaymasıYer kayması kaynaklı konutta oluşacak tüm zararlar.
Hukuksal KorumaEviniz ile ilgili üçüncü şahıslar arasında örn: ev sahibi olarak kiracınızla aranızda oluşabilecek uyuşmazlıklar gibi durumlarda gerekebilecek hukuki savunma ve dava masrafları.
Kira KaybıEv sahibi için evin hasar görmesinden kaynaklı kira alınamaması halinde, kiracılar için ise kirası ödenmiş evin oturulamayacak duruma gelmesi halinde; konutun tamir ya da yeniden inşası için gerekli makul süreyi geçmeyen ve maksimum 12 ay boyunca yapılan kira desteği.
Enkaz Kaldırma MasraflarıTeminatlarınız dahilinde oluşabilecek hasarlarda meydana gelen enkazın kaldırılma masrafları.
Nakit Para ve Kıymetli EvrakPoliçe üzerinede belirtilmesi koşuluyla nakit paranız ve kıymetli evraklarınızla ilgili zararlar.
Kıymetli Eşya HırsızlıkEvinizde bulunan, mücevherat, antika, elektronik eşya, kıymetli saat vb. eşyaların çalınmasından doğacak zararlar.
Yakıt SızmasıSabit ısıtma sistemine dahil olan tesisatta meydana gelen yakıt akma ve sızması sonucu doğabilecek zararlar.
Terör, Grev, Lokavt, Kargaşalık ve Halk HareketleriTerör eylemleri ve halk hareketleri ile polisin bunlara karşı aldığı önlemler sonucu oluşabilecek zararlar.
İkamet Değiştirme MasraflarıTeminatlarınız dahilinde oluşabilecek hasarlarda binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar.
Gıda BozulmasıElektrik akımından kaynaklı evinizdeki elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların masrafları.
Konuta Doktor, Hemşire veya Ambulans YönlendirmesiEve, acil durumlarda sizin ve birlikte ikamet ettiğiniz yakınlarınız için doktor ve ambulans, ameliyat sonrasında hemşire yönlendirmesi.